Özellikle tüketicilerin teknolojik eğilimleri ve dijital tabanlı servislere yönelik talepleri ile tetiklenen yüksek veri transfer ve bant genişliği ihtiyacı, fiberin evlerin içine kadar girmesini kaçınılmaz kılmıştır.

Corning Optical Solutions iş ortağı ve distribütörü olan Novinet binaya ve daireye kadar fiber uygulamaları (FTTH, FTTB) için fiziksel altyapı tasarımı, şartname hazırlanması ve uygulama desteği vermesinin yanı sıra bu sistemde kullanılan kablo, dağıtım kutuları ve sonlandırma malzemelerinin satışını da yapmaktadır.

Çözümlerimiz
Dikey kablolama

Bina kablolamasında tek fiberli fiber abone kablolarının kullanımı güvenilirliği kanıtlanmış bir çözümdür. Hızlı montaj ve kolay yönetilebilirlik bu yöntemin önemli avantajlarıdır. Bu ürün grubunda bükülmeye duyarsız tek fiber içeren Corning kabloları bulunmaktadır.

Çözümlerimiz
Dikey kablolama

Sabit ara nokta erişimine müsade eden fiber optik kablolar dikey kablolama için ideal bir çözümdür. Uygulamada esneklik ve ilk yatırım maliyetinde avantaj sağlayan bu çözüm, saha montajını ve daire bağlantı işlemini kolaylaştırır. Uluslararası tanınırlığı olan üreticilerin kabloları bu ürün grubu altında satılmaktadır.

Çözümlerimiz
Yatay dağıtım

Bu ürün grubunda uluslararası üreticilerin dairelere yapılacak yatay bağlantı için kullanılan fiber abone kabloları ve mikro kablo tüpleri bulunmaktadır.

Çözümlerimiz
Abone kablosu sonlandırma

Sahada sonlandırılabilir konektörler eve kadar fiber uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Uygun cihaz seti kullanarak, bu tip sonlandırmaları hızlı şekilde ve en iyi optik değerleri sağlayarak yapmak mümkündür. Bu ürün grubu altında Corning SC/APC OptiSnap konektörleri satılmaktadır.

Çözümlerimiz
Daire sonlandırma

Tanınan üreticilerin fiber sonlandırma kutuları bu ürün grubu altında satılmaktadır.