Sayısal bilginin üretimi, saklanması ve iletilmesi ihtiyacının hızla büyüdüğü günümüzde veri merkezlerinin önemi ve sayısı hızla artmaktadır. Müşterilerin artan talepleri ve ileriye yönelik kapasite artışları ancak kapsamlı planlanma, efektif bir dizayn ve güvenilir ürünler kullanılarak kurulan fiziksel bir altyapıyla sağlanabilir.

Novinet, veri merkezlerinin (datacenter) haberleşme altyapısı için tasarım ve uygulama hizmetleri sunmaktadır.

Çözümlerimiz
Fabrikada sonlandırılmış çözümler

Fabrikada sonlandırılmış çözümler, sahada montaj süresinden tasarruf sağladığı gibi, yüksek sayıda fiber kullanımı gerektiren veri merkezi uygulamalarında daha az yer kullanılmasına olanak verir. Bu ürünler fabrika ortamında sonlandırılıp, tak çalıştır mantığıyla sahaya sevk edilerek sahada meydana gelebilecek uygulama hataları da minimuma indirilmiş olur. Optik performans değerlerinin kritik olduğu yüksek haberleşme hızlarında, önceden hazırlanmış ve fabrika ortamında test edilmiş bu ürünler en iyi performansı sergiler.

Bu çözüm ailesinde omurga kabloları, MTP tak ve çalıştır kasetler, fiber çekmeceler, dikey paneller ve çok fiberli özel patch kablolar bulunmaktadır.

Bu çözüm ve ürünler farklı müşteri taleplerine göre özelleştirilebilir.

Çözümlerimiz
Kasetli patch sistemi

Kasetli patch sistemi yüksek yoğunlukta sonlandırma için kolaylık sağlar. Bu çözüm hem fiber hem de bakır sonlandırmalar için mevcuttur. Her iki çözümde aynı paneli kullanır.

Bakır kasetlerdeki konektörler tercihe göre sahada veya fabrikada sonlandırılabilir. Bu kasetlerde 6 port bulunur.

Fiber kasetler fabrikada sonlandırılmıştır. MTP fiber kasetlerde 24 fibere kadar sonlandırma yapılabilir (tek kaset, çiftli LC tip adaptör). Fiber kaset girişinde tercihe göre 12 veya 24 (tek) düşük zayıflamalı MTP konektör kullanılır.

Çözümün kablo düzenleyicisi, boş port kapama modülü gibi aksesuarları da bulunmaktadır.

Çözümlerimiz
Cat6a kablolama

CAT6A UTP kablolama sistemi 10 Gigabit haberleşme standardının tüm gereklerini fazlasıyla karşılar. Bu çözümde kablo, konektörler (jak), paneller ve patch kablolar olmak üzere uçtan uca tüm ürünler bulunmaktadır.

Bu çözüm, CAT6A standardının tanımladığı performans değerlerinden daha iyi değerleri sağlayarak veri merkezi uygulamalarının zor gereksinimlerine cevap verir. Ayrıca patentli bir teknoloji sayesinde harici gürültü (crosstalk AXT) engellenir ve bu çözüm sabit kanalda 3 mt.’ye kadar garantili performans sağlar.

Çözümlerimiz
Fiber çekmeceler

Opt-X Ultra® fiber çekmeceleri geleneksel siyah fiber çekmecesi görüntüsünün ötesinde bir görünüme ve eşine az rastlanır bir işlevselliğe sahiptir. Estetik ve işlevselliğin bir arada arandığı veri merkezi ortamı düşünülerek sıfırdan tasarlanmış bu ürün montaj kolaylığı, yapılandırılabilirlik ve gelişmiş kablo yönetimi seçenekleri sunar.

Çekmece 1RU, 2RU ve 4RU ölçülerinde, 19” ve 23” kabinetler için sunulmaktadır. Bu çekmece transparan şasili, sökülebilir kapaklı, kayar tepsili ve MTP kaset modüllerinin veya adaptör panellerinin takılabileceği yapıdadır.

Çözümlerimiz
Kilitli sonlandırma çözümleri

Kilitli sonlandırma ürünleri, veri güvenliğinin öncelikli olduğu veri merkezi uygulamaları için sunulan fiziksel katmanda kullanılabilecek bir güvenlik sistemidir.

Hem fiber hem de bakır sonlandırma ürünlerinde kullanılan bu sistem, portlara izinsiz veya yetkisiz erişimi engelleyerek kritik ağların güvenliğini sağlar. Standard LC ve RJ45 konektör tiplerini kullanan çözüm, renk kodlamalarıyla ayrıştırlabilir bir kilit ve anahtar sistemine dayanır.

Çözümlerimiz
Mantıksal port yönetim paneli

Replicator® panelleri SAN uygulamalarında kullanılan fiber yoğun omurga anahtarlarının birebir mantıksal port yönetimi için kullanılır. Bu ürün Cisco, IBM, EMC ve Brocade gibi markaların omurga anahtarlarına uyumludur.

Çözümlerimiz
Yüksek kapasite sonlandırma panelleri

Bu ürün sürekli ve hızlı değişiklik gereken geniş yapılı ağ ortamları için idealdir. Panelin giriş tarafında MTP konektör kullanılırken, ön tarafında tercihe göre farklı tip konektörler kullanılabilmektedir. En büyük kapasiteli tipi 576 fiber sonlandırmaya müsait bu Leviton ürünü 1RU, 2RU, 4RU, 6RU ve 8RU yapılarında mevcut olup, 19” kabinetlere monte edilebilir.

Çözümlerimiz
Kablo yönetim çözümleri

Bu ürün ailesinde kablo ve patch kabloları için kabinet içi dikey ve yatay elemanların yanı sıra, özellikle veri merkezi uygulamaları için tavan fiber kanalet (sarı kanal) çözümleri bulunmaktadır.

Çözümlerimiz
40-100 G fiber sistemi

Opt-X® Unity 40/100G fiber sistemi veri merkezlerinde artan veri transfer hızlarına ve bant genişliği ihtiyacına cevap verir ve daha üst hızlara kolay geçişi sağlar. Bu çözüm fabrika ortamında sonlandırılmış omurga kabloları, sonlandırma kabloları ve MTP konektörlü modüllerden oluşmaktadır. Ürünler lazer uyumlu OM3 veya OM4 fiberleri ve endüstride bir ilk olan 24-fiber MTP® konektörü içermektedir. Birbiriyle uyumlu komponentleri sayesinde bu Leviton çözümü, 10G’den 40/100G’ye geçişte büyük kolaylık, hız ve maliyet avantajı sağlar.